طبقه بندی آجرها - ajoor.ir

آجر را می‌توان به روش‌های مختلف طبقه‌بندی نمود. مانند طبقه‌بندی از لحاظ رنگ، ابعاد، جنس و…طبقه‌بندی آجراز لحاظ جنس
آجر براساس نوع جنس آن به دو دسته تقسیم می‌شود:
1.آجرهای فشاری: دلیل نامگذاری این نوع آجر اینست که در ابتدای تولید این نوع آجر، خشت آن با دست زده می‌شد و با فشار دستی کارگران خشت زن گوشه‌های قالب به وسیله گل مخصوص پر می‌گردید. ابعاد این نوع آجر ۵×۱۰×۲۰ و یا ۵/۵×۱۱×۲۲ سانتیمتر است. این نوع آجر برای کلیه کارهای ساختمانی مانند گره‌چینی، طاق ضربی، دیوارهای حمال و تیغه چینی مناسب است.
2.آجرهای ماشینی: آجر ماشینی یا آجر سوراخ‌دار که بر روی سطح بزرگتر آن ۸ یا ۱۰ سوراخ به قطر ۱/۵ تا ۲ سانتیمتر وجود دارد و در بازار ایران به آجرهای هشت یا ده سوراخه ماشینی معروف است.

آجر نسوز،آجر جوش

آجر نسوز در واقع نوعی چینی است که از انواع خاکهای نسوز تهیه می‌شود. چینی، همان سرامیک با کیفیت است که دارای ساختاری ظریفتر و متراکم تر از سفال است. آجر نسوز، آجری است که می‌تواند در برابر دمای بالا مقاومت کند.از آجر نسوز در خط مخازن شیشه، دودکش ، کوره و شومینه استفاده می‌شود.به طور کلی آجرهای نسوز دارای نقطه ذوب بالایی هستند .درجه حرارت پخت آجر نسوز، حدود ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد است. انواع آن را در مقاله انواع آجر نسوز شرح داده ایم.
آجر جوش را با خاکی که در گرمای بیش از هزار درجه خمیری نشود می‌پزند و آن را بیشتر در کوره نگه می‌دارند تا دانه‌های خاک کمی عرق کرده و به هم بچسبند و آجر یک تکه شود. این آجر نباید در گرمای کوره خمیر گردد و باید تفاوت درجهٔ عرق کردن و خمیر شدن خاک آجر جوش زیاد باشد. برای آنکه آجر کم عرق کند، به آن گداز آور می‌زنند، که آن بیشتر اکسید آهن است. اکسید آهن گزشته از اینکه گدازآور است، رنگ آجر جوشی را که در گرمای ۱۰۰۰تا ۱۲۰۰ درجه پخته را سرخ تا سیاه می‌کند.

[blockquote align=”none” author=”کارخانجات آجر”]انواع آجر.[/blockquote]

آجر بلوک های سقفی ،آجر تیغه ،آجر جوش ،آجر سفالی ،آجر فشاری ،آجر لعابی ،آجر ماسه آهکی ،آجر ماشینی ،آجر نسوز،آجر نسوز کف ،آجر نسوز نما آنتیک ،آجر نسوز نما پلاک ،آجر نسوز نما رستیک ،آجر نسوز نما صخره ای ،آجر نسوز رنگی ،آجر نما،آجر سرامیک دکوراتیو ،آجر طرح های خاص ،آجر مجسمه و کتیبه ،آجر نما 10 سوراخ ،انواع آجر ،تولیدکننده آجر ،مقاله آجر

کارخانجات آجر

گروه کارخانجات آجر تولید کننده انواع آجر سرامیک دکوراتیو،آجر طرح های خاص ،آجر ماشینی ،آجر مجسمه و کتیبه ،آجر نسوز،آجر نسوز کف ،آجر نسوز نمای آنتیک ،آجر نسوز نما پلاک ،آجر نسوز نما رستیک ،آجر نسوز نما صخره ای ،آجر نما،تولیدکننده آجر
کارخانه آجر نسوز نما

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه