مطالبی برای آجر نسوز کف فرش قرمز

آجر نسوز کف فرش قرمز

آجر نسوز کف فرش قرمز

ایجاد و ساخت سازه ها و ساختمان هایی با نمای آجری که در مقابل باد، باران، گرما و سرما همچنان مقاوم و استوار بمانند کار هرکسی نخواهد بود.

امروزه در سرتاسر جهان نیاز شهرها به نمای مقاوم و حرفه ای، انواع آجر نسوز نما قرمز هستند که بهترین رنگ ها و طرح ها را دارا می باشد و موجب جلب توجه و رضایت معماران و مهندسان شده است که حرف اول را میزنند.

آجر نسوز کف فرش قرمز چیست؟

آجرنسوز کف فرش قرمز نوعی آجر است که از خاکهای چینی و نسوز تولید شده و با ساختار مولکولی متراکم و ظریف در دمای بالای 1200 الی 1400 درجه سانتیگراد ساخته میشود.

آجر نسوز کف فرش قرمز رنگ خاصی از آجر نسوز‌‌ می‌باشد که به آن آجر نسوز قرمز گفته میشود که تقریبا از رنگ قرمز کم رنگ شروع و تا قرمز جیگری (سوخته) رنگ دامنه رنگ آن‌‌ می‌باشد . و ترکیب این طیف رنگ ( چهار رنگ ) رنگ نمای بسیار شیک و البته سرخی بوجود میاورد.

این آجر یکی از انواع مدل های آجر می باشد در چهار رنگ قرمز روشن شروع و به قرمز جیگری و سوخته ساخته میشود ، و در ابعاد های 10*10 ، 20*20 و 10*20 تولید میگردد که در صنعت ساختمان استفاده می شود.

در طراحی ها از آجرنسوز کف فرش قرمز نیز به تنهایی در نمای ساختمان و کف فرش استفاده می گردد که این نوع نما درنوع خود بی نظیر می باشد.تنوع بسیار گسترده ی آجرهای نسوز، نمایی خاص، چشم نواز و بی نظیر به هر ساختمانی می بخشد.

ویژگی های آجر نسوز کف:

  • طیف رنگی بالا
  • گیرائی آجر با چسب یا ملات سیمان
  • عایق در برابر سرما وگرما
  • مقاومت بالا در برابر حرارت
  • جذب آب مناسب

از این آجرمیتوان در کورهها و پاتیل ها و عایقکاری صنعتی ، کوره های نانوائی ها استفاده کرد.

کد های معروف این آجر مربوط به طرح انگلیسی و مشکی و قهوه ای می باشد که رنگهای متنوعی دارد از رنگ مشکی تا رنگ سفید و غیره.

امروزه با کاربرد از نمای آجری از آجرنسوز کف فرش قرمز ، کیفیت و دوام قابل توجهی را می توان در کف و نما داشت . . معماران باید برای حفاظت از نماهای اجری در برابر عوامل مختلف جوی، اقلیمی و…، در انتخاب مصالح با کیفیت و مرغوب دقت قابل توجهی را خرج نمایند.

لازم به ذکر است که ترکیب چوب با آجر نسوز قرمز بسیار زیبا و به جا است.

*پایان مطلب*

بستن
مقایسه