آجر نما نسوز ، راهنمای انتخاب

آجر نما نسوز ، راهنمای انتخاب

آجر نما نسوز ، راهنمای انتخاب

آجر تنوع بسیار زیادی دارد که یکی از انواع آن آجرنسوزنما است. آجرنسوز نما با دارا بودن تنوع بافتی گسترده وزیادی که دارد سبب میشود تا به زیبایی نمای ساختمان اضافه شود . و تنوع رنگی انواع آجر نسوزنما سبب شده تا سلیقه های خلاقانه ای به وجود بیاید و همین عامل بر افزودن معماری شهر ، تاثیربسیار مستقیم داشته است . آجرهای نسوزنما می تواند برگرفته از شهرهای تاریخی و باستانی ایران و همچنین جهان مرتبط باشد که با طراحی خاص و زمینه رنگی خود موجب شده تا فضای مربوطه شکل سنتی خود را حفظ کند .
در مقاله های قبل به شرح کامل این نوع آجر پرداخته شده وشما میتوانید در مقاله ی آجر نما نسوز به طور کامل مطالعه فرمایید.

راهنمای انتخاب آجر نسوز

آجرهای نسوز آجری مستحکم، بادوام و مقاوم است و به همین خاطر انتخابی رایج در بین سازندگان ساختمان و نوآوران معماریاست. با این حال، با توجه به تنوع بسیار گسترده گزینه های در دسترس، انتخاب آجرنسوز مناسب از بین گزینه های موجود امکان دارد خیلی پیچیده به نظر برشد و نیاز به راهنمای انتخاب آجر نسوز امری بدیهی است.

ابتدا بر روی سبک معماری ساختمان خود تحقیق کنید.

رنگ، شکل، اندازه، بافت و نیز چیدمان آجرنسوز بر روی نگاه کلی و احساسی که ساختمان شما به بیننده منتقل می کند اثر دارد به همین خاطر مطمئن شوید که آجری را انتخاب می کنید که برای طراحی معماری ساختمان شما مناسب باشد. ایده گرفتن از خانه هایی که در خیابان های اطراف، وب سایت ها، مجلات و کتب طراحی معماری موجود است ارزش بسیار زیادی دارد. برای رسیدن به یک دید طراحی، گزینه های زیادی موجود است که می توان ترکیبی از آنها را انتخاب نمود.

آجرنسوز را با توجه به محل زندگی خود انتخاب کنید.

آجرهای نسوز دارای سطح بندی بر اساس شرایط اقلیمی گوناگون است تا مناسب برای شرایط محیطی متفاوت باشند. موقعیت خانه ی شما تعیین می کند که به کدام سطح نیاز دارید. اگر شما جایی ر نزدیکی ساحل ساکن هستید و از اینرو منطقه ی شما دارای خاکی بسیار شور است،و شما باید از آجرهای با سطح جذب بسیار پایین استفاده کنید. در این آجرها مقاومت در برابر حمله نمک افزایش یافته است.

به ظاهر دلخواه خود از طریق رنگ، اندازه و بافت دست پیدا کنید.

بافت آجر نسوز:

بافت یا تکسچر آجر نسوز می تواند شخصیت، جذابیت و هویت را به یک ساختمان بیفزاید. بافت آجر نسوز می تواند از یک سطح صاف، که دارای سطح ظاهری یک دست و لبه های تیز است، متفاوت باشد، تا بافت های تکه تکه شده با سطحی خشن برای انتقال ظاهری فرسوده. شما حتی می توانید از آجرهای نسوز لعابدار استفاده کنید تا به ساختمان خود زیبایی خالصی منتقل کنید که با هیچ ماده دیگری نمی توانید به آن ظاهر برسید.

ابعاد آجر نسوز:

آجر در ابعاد مختلفی موجود است. تصمیم گیری در مورد اندازه امکان دارد به طیف وسیعی از عوامل، از جمله نسبت تناسب ساختمان یا حتی به کارکرد مورد انتظار آجر بستگی داشته باشد. آجرها اغلب برای کاربردهای تزئینی و زیبایی شناسانه استفاده می شود. اندازه و شکل های مختلف می تواند برای ایجاد جذابیت بصری و عمق با یکدیگر ترکیب شوند.

درهنگام قراردادن تک تک آجرها از توجه به جزئیات غافل نشوید.

رنگ آجر نسوز:

به جرئت می توان مهمترین مزیت اجر نسوز نما در مقایسه با سایر مصالح اجرای نما را در نو ع رنگ بندی آنها دانست . آجر نسوز نما دارای تنوع رنگی بسیار گسترده ای است و این ویژگی باعث افزایش قدرت انتخاب مشتریان با هر نوع سلیقه ای می شود تا بتوانند آزادانه به انتخاب رنگ که می‌توان علاوه بر سفارش رنگهای زیبای آجر نسوز به صورت رنگ ترکیبی یا رندوم به صورت تک رنگ (با تونالیته رنگی مشابه با تفاوت اندک) نیز سفارش داد.

بستن
مقایسه