آشنایی با تلفيق معماري سنتي و مدرن با استفاده از آجر نسوز

آشنایی با تلفيق معماري سنتي و مدرن با استفاده از آجر نسوز ،آجر نسوز به عنوان یکی از جدیدترین  متریال آجر برای ساخت نمای ساختمان  است که در کنار نماهای سنگی جایگاه ثابتی پیدا کرده است. این میزان محبوبیت به دلیل این است که آجر به عنوان یکی از ابتدایی ترین مصالح مورد استفاده از دیرباز تا کنون کاربرد داشته و نمونه های معماری سنتی به وفور شاهد استفاده از آجر بوده است.

امروزه در سبک مدرن هم آجرها برای طراحی نما و حتی دکوراسیون داخلی استفاده می شود. به همین دلیل برخلاف گذشته تلفیق معماری سنتی و مدرن با آجر نسوز چندان غریب و بیگانه به نظر نمی رسد و به گرایش و مد روز تبدیل شده است.

ساختمان سازی مخصوصا در بخش نمای ساختمان به کمک آجر همیشه جذابیت بالایی داشته و از گذشته تا به الان مورد استقبال بالای معماران و طراحان بوده است. با اینکه نمای سنگی به عقیده برخی افراد جذابیت و زیبایی بالاتری دارد اما اگر معمار نمای ساختمان به شکل حرفه ای طراحی های لازم را انجام دهد و از تکنیک های امروزی و مدرن استفاده کند، شاهد نمونه های بسیار زیبایی از تلفیق سبک سنتی و مدرن خواهید بود.

آجر نسوز به دلیل اینکه در رنگ، جنس، سایز و طرح بسیار متنوع است می توان مدل های زیادی را در نمای ساختمان پیاده سازی کرد. این در حالی است که در معماری سنتی تنها یک سبک و تکنیک وجود داشت و چندان به جنبه های زیباسازی توجه خاصی نمی شد.از طرفی نمای ساختمان همیشه تأثیر اولیه روی بازدیدکنندگان و افرادی که وارد ساختمان می شوند می گذارد.

به نحوی که هنگام خرید و فروش ساختمان، چنانچه نمای منزل زیبا و چشم نواز باشد، تأثیر مثبت بالایی در ذهن می گذارد.به همین دلیل یکی از اهداف استفاده آجر نسوز در نمای ساختمان همین زیبایی و تأثیرگذاری است. هدف بعدی این است که نمای ساختمان همیشه نقش محافظتی داشته و بخشی است که باید در برابر عوامل محیطی مختلف مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

به همین دلیل آجر نسوز به خاطر داشتن مقاومت عالی در برابر شرایط محیطی بسیار مورد استقبال بوده و هست.به همین دلیل چنانچه از یک طراح و معمار حرفه ای و نصاب کار آزموده و مجرب استفاده کمک بگیرید تا جلوی شوره زدن گرفته شود، نمای ساختمان با آجر نسوز تا سالیان طولانی بدون افت کیفیت و زیبایی سالم و ماندگار باقی خواهد ماند.

در حال حاضر بهترین مصالح برای تلفیق معماری سنتی و مدرن آجر نسوز است. به این دلیل که آجر جزو قدیمی ترین مصالح ساختمان سازی و نماسازی است و آجر نسوز هم به دلیل مقاومت ساختاری بسیار بالا با استانداردهای زیبایی شناختی و معماری هم به طور کامل سازگار است.

تکنیک های طراحی نما با آجر نسوز

امروزه برای تلفیق و ترکیب کردن معماری سنتی و مدرن به کمک آجر نسوز از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند. انتخاب هر یک از این تکنیک ها برای زیباسازی نما با آجر نسوز بستگی به مهارت طراح و معمار و همچنین شرایط هر ساختمان دارد. به طور کلی تکنیک هایی که برای ترکیب معماری مدرن و سنتی با آجر نسوز به کار گرفته می شوند شامل:

  • تکنیک شبکه سوراخ دار:

در این شیوه از ویژگی تکرار شوندگی ظاهر آجرهای نسوز با نظم خاصی بهره می گیرند که به شکل تناوبی با فواصل خالی بین آنها ترکیب می شود. شکاف های کوچک برای عبور نور و هوا یک المان مهم به شمار می رود و در عین حال لایه های پشت آجرهای نسوز پنهان می مانند.

  • لایه مواج:

این تکنیک برای تلفیق معماری سنتی و مدرن طرفداران زیادی دارد. در این تکنیک سطح نمای ساختمان را با کمی جابجایی آجرهای نسوز و همچنین شیب دهی به شکل موج دار در می آورند. تغییر انعکاس نور در اضلاع مختلف و همچنین سایه های تشکیل شده کمک می کند تا نمای ساختمان به زیبایی هر چه تمامتر دیده شود.

  • لایه پیچ خورده:

یکی دیگر از جدیدترین تکنیک های ترکیب معماری مدرن و سنتی با آجر نسوز، تکنیک لایه پیچ خورده است که در آن از ماژول قابل چرخش استفاده می شود. این نوع نماها علاوه بر زیبایی بی نظیر خود در کاهش سر و صدا، سایه اندازی به کمک گرمای خورشید و ضمنا تهویه کاملا مناسب طرفداران بسیار زیادی دارد.

تکنیک پیکسلی برای آجر نسوز نمای ساختمان

  • الگوی ترکیبی یا وصله ای:

در این تکنیک از آجرهای نسوز با بافت و رنگ مختلف به شکل ترکیبی استفاده می کنند. با این کار تضاد سرد و گرم، اشباع رنگ و قدرت رنگ های مکمل به نحو احسن استفاده می شود. زیبایی این نوع نمای ساختمان بسیار بالاست.

  • فاصله گذاری مجزا:

این تکنیک از قدیم تا به الان استفاده می شده و امروزه به جای آجرهای قزاقی سنتی از آجر نسوز استفاده می شود تا المان سبک مدرن در سبک سنتی استفاده شده باشد. در این تکنیک، ردیف های آجر با بندکشی کاملا مشخص، پهن و یک تکه از یکدیگر جدا می شوند. با این حال از فاصله دور، نمای ساختمان کاملا یکدست و بدون فاصله به نظر می رسد.

  • نمای پیکسلی:

در این تکنیک تلاش می شود تا آجر به عنوان متریال مدولار و مدرن در نماهای پیچیده از لحاظ معماری به کار برده شود. با این روش طرح های انتزاعی و پیچیده قابل پیاده سازی است. در این نوع نما هر پیکسل نماد یک آجر نسوز است که به زیبایی هر چه تمامتر در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


کارخانه تولید آجر 

درباره گروه کارخانه تولید آجر بیشتر بدانید.

آجرنسوز،آجر نسوز رنگی،آجر نسوز کف فرش،آجر نسوز نما آنتیک،آجر نسوز نما پلاک،آجر نسوز نما رستیک،آجر نسوز نما صخره ای،آجر نسوز نمای تایل،آجر نسوز نمای ابعادی،آجر نسوز نمای ساختمان،آجر نسوز نمای کرکره ای،آجر بلوک پروترم،آجر رسی،آجر سرامیک دکوراتیو،آجر سنتی،آجر بدون لعاب،آجر قزاقی،آجر لعابدار،آجر نقش برجسته،آجر طرح های خاص،آجر مجسمه و کتیبه،آجر سفال تیغه ای،آجر سفال عربی،آجر سه گل،آجر لفتون ال،آجر لفتون نیمه،آجر

  • فروشگاه اینترنتی جی کو
  • 1400-09-10
  • 152 بازدید
بستن
مقایسه