پیراهن و انواع آن

مردان هنگامی که سر کمدشان می روند انتخاب های استادانه ای برای پیراهن دارند. پیراهن ها معمولا برای راحتی، زیبایی و پوشش و ورزش کردن طراحی شده اند، ولی بعضی مواقع برای کارهای دیگری بیش از آنچه ساخته شده اند نیز استفاده می شوند، لباس های ورزشی به عنوان پیراهن و زیر پیراهنی ها برای بیرون رفتن از نمونه هایی از استفاده ی همه کاره لباس ها توسط مردان هستند.

پیراهن و انواع آن
پیراهن و انواع آن

پیراهن و انواع آن

انتخاب پیراهن از آن دست انتخاب هایی است که آقایان را زیاد به دردسر نمی اندازند. خیلی راحت وارد مغازه‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. اولین پیراهنی که چشم شان را گرفت‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خرند و بیرون‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌آیند. خیلی از مردها نمی دانند انتخاب یک پیراهن شیک که به استایل شان بیاید چه تاثیری در جذابیت ظاهرشان دارد. اگر شما هم با این موضوع موافقید و‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواهید در انتخاب پیراهن حساسیت بیشتری به خرج دهید با چرم کروکو همراه شوید. در این مطلب شما با انواع پیراهن مردانه و روش‌‌های ست کردن آن بیشتر آشنا‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوید.

 • پیراهن ‌‌های رسمی

انواع پیراهن‌‌های تک رنگ روشن یا تیره نوعی پیراهن رسمی است که به زیبایی با کت و شلوار ست‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. پیراهن‌‌های بدون جیب کاملا رسمی هستند. پیراهن‌‌های پارچه ای با جنس پنبه و پارچه هایی که چروک پذیر هستند مناسب تیپ‌‌های رسمی نیست. چون زود چروک می‌شود و ممکن است در جلسات کاری بازتاب خوبی از شما به جا نگذارد. بهتر است برای تیپ‌‌های رسمی پیراهن خود را با شلوار راسته ست کنید. پیراهن‌‌ های تاکسیدو ویژگی‌‌های مجلل یک پیراهن مجلسی را دارند.

 • پیراهن غیر رسمی

پیراهن‌‌ های غیررسمی استفاده ی روزانه دارند. به همین دلیل پارچه‌‌ های پنبه ای که هم سبک هستند و هم امکان تنفس دارند بهترین انتخاب برای موقعیت‌‌های غیر رسمی است. پیراهن ‌‌های یک جیب غیررسمی اند. پیراهن‌‌ های کتان با رنگ‌‌های روشن برای استفاده در فصل‌‌های تابستان گزینه خوبی است. پیراهن ‌‌های غیر رسمی مردانه ای که پایین آنها به صورت هلالی دوخته شده است را‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان روی شلوار انداخت.

 • پیراهن آستین کوتاه

پیراهن استین کوتاه به راحتی با شلوار جین و کتان ست‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. پوشیدن کت یا کراوات و پاپیون همراه با پیراهن آستین کوتاه جالب نیست. یک پیراهن آستین کوتاه سفید با شلوار جین استایل جذابی است که کهنگی ندارد.

 • پیراهن ‌‌های اسپرت

پیراهن ‌‌های دوجیب خیلی غیر رسمی و اسپرت هستند. پیراهن ‌‌های اسپرت را با رنگ‌‌های روشن با شلوار های اصلی و کفش کتانی ست کنید. پیراهن‌‌ های کوتاه اسپرت را به هیچ وجه در شلوار قرار ندهید.

 • پیراهن راه راه عمودی

این پیراهن برای مردانی مناسب است که استخوان بندی درشتی دارند یا قد کوتاه اند. راه راه‌‌های عمودی کمک‌‌‌‌ می‌کنند قد شما بلندتر به نظر بیاید.

 • پیراهن راه راه افقی

اگر قد بلند هستید و‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواهید استایل تان بیشتر به چشم بیاید از پیراهن راه راه افقی استفاده کنید. هر چه راه راه‌‌‌‌ها برجسته تر باشد تاثیر بیشتری در تعادل اندام شما دارند.

 • پیراهن چمبری

بر خلاف تصور جنس این نوع پیراهن از کتان زبر نیست بلکه از پارچه ای با بافت ساده و با تراکم کم میباشد ، شبیه بافت جین اما سبکتر از آن.کسانی که دوست دارند بافت پیراهنشان جین به نظر برسد پیراهن Chambray انتخاب خوبی است.این نوع پیراهن با هر لباس و استایلی ست میشود و از این لحاظ فوق العاده است حداقل داشتن یکی از آنها در کمد لباستان الزامیست.

با این که Chambray با همه چیز تطبیق پذیر است اما مراقب باشید رنگش زیاد هم به رنگ شلوار جینتان نزدیک نباشد همین که یه ذره سایه هاشون به هم بخوره کافیه.در غیر این صورت میتوانید با شلوار کتان یا یک تک کت سبک ست کنید تا یه خورده استایلتان کژوال تر شود.

 • پیراهن طرح دار

پیراهن‌‌های طرحدار با استایل نیمه رسمی و فرم‌‌های معمولا نیمه چسبان مناسب برای استفاده روزمره تولید‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. پیراهن‌‌های چهارخانه طرف داران زیادی بین آقایان دارد. هم به صورت تکی پوشیده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند و هم با کت‌‌های تک یا کت و شلوار.

 • پیراهن جین

پیراهن جین یک لباس نیمه اسپرت است. اگر شلوار جین‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌پوشید سعی کنید طیف رنگی متفاوتی با پیراهن جین شما داشته باشد. البته شلوارهای مشکی هم با پیراهن جین ست‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.

پیراهن و انواع آن
پیراهن و انواع آن
 • پیراهن اورشرت یا بالاپوش

برای پوشیدن کت خیلی گرمه و برای پوشیدن تی شرت خیلی سرد ؟ اگر بین تغییر فصل های متزاد مثل تابستان و پاییز یا زمستان و بهار مشکل در انتخاب لباس دارین ، اورشرت بهترین گزینه برای پوشیدن از رو تیشرت و هم به عنوان یک کت بسیار سبک است . خوبی اورشرت ها اینکه حتی در هواهای خیلی سرد هم میتونید یک پالتو یا لباس دیگه رو از روی اورشرت بپوشید .

در واقع اورشرت چیزی بین پیراهن و کت است و برای تغییر فصل بسیار کاربرد دارد .یک اورشرت آبی رنگ با تیشرت سفید همراه با شلوار جین و بوت مردانه یه تیپ کژوال بی نظیر رو به وجود میاره . دقت کنید از اورشرت های نخ نما یا کهنه استفاده نکنید چرا که شلخته به نظر میرسین.

 هنگام خرید پیراهن مردانه به نکات زیر توجه کنید:
 •  اندازه مناسب پیراهن
 •  دور یقه ی پیراهن
 • برش خوب سرشانه‌ها
 •  راحت بسته شدن دکمه‌‌‌‌ها
 • نداشتن افتادگی آستین در قسمت زیر آرنج
 •  اندازه کمر مناسب
 •  بلندی پیراهن (به گونه ای که روی جیب‌‌های پشتی شلوار را بپوشاند)
 • ظرافت و زیبایی دوخت

نگهداری از پیراهن مردانه

پیراهن‌‌های مردانه را در آب با دمای حد اکثر ۳۰ درجه سانتی گراد بشویید. بهتر است از خشک کن با حرارت کم استفاده کنید. از مواد سفید کننده یا شوینده‌‌های نامرغوب برای شست و شو به هیچ وجه استفاده نکنید. برای اتوکشی حرارت را روی حداکثر ۱۱۰ درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. توصیه‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود پیراهن‌‌های مردانه با لباس‌‌های همرنگ و به صورت پشت و رو شسته شود.

و در اخر… 

پیراهن های جذاب و زیبای زیادی وجود دارند که به شما یک استایل بی نقص رو هدیه بدهد ، اما به شرطی که در زمان و مکان مناسب خودش پوشیده بشود . قرار نیست همه این پیراهن هاراداشته باشید ولی حداقل چند نوع پیراهن که بنظرشما مناسب هست را در کمد لباس خود داشته باشیدتا بتوانید آنها را به راحتی در مکان های مناسب بپوشید.

بستن
مقایسه