آشپزخانه ها مهمترین بخش خانه ها هستند که نیاز هست به طراحی آن بسیار توجه شود چرا که یک طراحی مناسب باعث می شود که کار کردن در آن آسان تر شود و بتوان از حضور در آن لذت برد.اما در کنار انواع طراحی های متفاوت و اغلب مدرن یا کلاسیکی که برای آشپزخانه ها می شود می توان از یک عنصر بسیار جذاب برای طراحی آشپزخانه استفاده کرد.
این عنصر جذاب آجر است، آجر از متریال هایی است که استفاده از آن در آشپزخانه مرسوم بوده و آشپزخانه را تبدیل به یک فضای زیبا و خاص می کند.
حضور آجر در آشپزخانه به آن یک فضا سنتی می دهد و گرمای خاصی را در دل خود دارد


طراحی آشپزخانه های آجری

اما در طراحی آشپزخانه با آجر باید به چند نکته توجه کرد:

1- رنگ آجر
انتخاب رنگ آجر موضوع بسیار مهمی است چرا در کیفیت فضای آشپزخانه تاثیر گذار است.اگر که آشپزخانه ی شما کوچک باشد و مساحت زیادی نداشته باشد طبیعتاً نمی توان از آجرهای تیره استفاده کرد در چنین آشپزخانه ای پیشنهاد ما به شما استفاده از آجر های روشن تر است چرا که باعث می شود فضا کوچک تر دیده نشود.اما در آشپزخانه های بزرگ این محدودیت وجود ندارد.

2- چیدمان آجر
آجرها چیدمان های مختلفی دارند اما نکته ی مهم این است که با چه نوع چیدمانی از آنها در فضای آشپزخانه استفاده کنیم.ترجیح براین است که یک نوع چیدمان ساده برای آشپزخانه داشته باشیم چرا که باعث می شود که یک فضای آرام تر و منسجم تر را داشته باشیم.همچنین در صورت کوچک بودن فضا یک چیدمان ساده بسیار مناسب تر خواهد بود.

3-همه ی دیوار را آجر نکنید
بهتر است در آجرکاری آشپزخانه تمام دیوارهای آن را به این کار اختصاص ندهید و تنها بخشی از دیوار را آجر کار کنید این کار باعث می شود که فضا کسل کننده نباشد و از انواع ترکیب ها در ان استفاده کنید.

4- نوع آجر با کابینت ها هماهنگ باشد
نکته ی مهم در آجرکاری آشپزخانه این است که بهتر است نوع آجر انتخابی ما با نوع کابینت ها و رنگ آن مناسب باشد.زیرا ترکیب رنگ این دو در فضای آشپزخانه بسیار موثر است برای این کار نیز می توان از انواع رابطه های بین رنگ ها استفاده کرد.مثلاً رنگ آجر و کابینت می تواند در تضاد یکدیگر باشند و یا اینکه می توانند با هم یک ترکیب رنگی مناسب را ایجاد کنند.

[blockquote align=”none” author=”انواع آجر”]کارخانه هاي توليد آجر ايران[/blockquote]

آجر بلوک هاي سقفي ،آجر تيغه ،آجر جوش ،آجر سفالي ،آجر فشاري ،آجر لعابي ،آجر ماسه آهکي ،آجر ماشيني ،آجر نسوز،آجر نسوز کف ،آجر نسوز نما آنتيک ،آجر نسوز نما پلاک ،آجر نسوز نما رستيک ،آجر نسوز نما صخره اي ،آجر نسوز رنگي ،آجر نما،آجر سراميک دکوراتيو ،آجر طرح هاي خاص ،آجر مجسمه و کتيبه ،آجر نما 10 سوراخ ،انواع آجر ،توليدکننده آجر ،مقاله آجر

کارخانه هاي توليد آجر ايران

گروه کارخانجات آجر توليد کننده انواع آجر سراميک دکوراتيو،آجر طرح هاي خاص ،آجر ماشيني ،آجر مجسمه و کتيبه ،آجر نسوز،آجر نسوز کف ،آجر نسوز نماي آنتيک ،آجر نسوز نما پلاک ،آجر نسوز نمارستيک ،آجر نسوز نما صخره اي ،آجر نما،توليدکننده آجرکارخانه آجر نسوز نما

برای کسب اطلاعبیشتر با ما تماس بگیرید.


کارت

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه