آجر نسوز از خاک چینی (kaolin) و نسوز تشکیل شده است. به دلیل استفاده از خاک چینی در آن ها، دارای ساختاری بسیار ظریف و متراکم می باشند. انواع آجرهای نسوز در دمای حدود 1500 درجه سانتی گراد تولید می شوند و در مقایسه با انواع آجرهای نما، از نظر مقاومت و ماندگاری متمایز می باشد. آجرهای نسوز نما، به خاطر مقاومت بسیار بالا در مقابل شوره و تغییر رنگ، به خوبی توانسته اند در ساختمان سازی جایگاه ویژه ای کسب نمایند.

ویژگی های اصلی اجر نسوز، حفظ ویژگی های فیزیکی و شیمیایی در دماهای بالا می باشد. از این رو در ابتدا، استفاده از آن ها در شومینه ها و کوره ها بسیار متداول بوده، و امروزه علاوه بر استفاده در دیواره ی کوره ها، به خاطر ماندگاری آن ها در تمام شرایط آب وهوایی، در ساخت و معماری نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها نیز به شکل روز افزونی توسعه یافته است.

خاک نسوز موجود در اجرهای نسوز، دارای کانی های معدنی خاص و نسوز بوده و همین کانی ها باعث مقاومت چشمگیر انواع محصولات نسوز شده است. از آنجایی که آجرنسوزنما دارای ترکیبات فراوانی می باشد، در رنگ‌بندی‌های بسیار متنوع و زیبا تولید می شوند. همین موضوع باعث شده است که طراحی و معماری داخلی و خارجی نمای ساختمان ‌ها با استفاده از آجرهای نسوز نما، با نوآوری و خلاقیت های منحصر به فردی همراه باشد.

مقاومت بالا، زیبایی و ماندگاری انواع آجرهای نسوز در ساختمان سازی، باعث شده است که بهترین انتخاب متخصصان و دست اندرکاران عرصه ساختمان سازی باشد

رنگدانه‌ های مختلف موجود در انواع آجرهای نسوزنما، ترکیب‌ های بسیار خاص و چشمگیر را شکل می دهند و موجب جذابیت بیشتر نمای داخلی یا خارجی ساختمان ها می گردند. همچنین اجرهای نسوز، عایق سرما و گرما هستند و می‌توانند از اتلاف انرژی در فصل های مختلف سال جلوگیری نمایند. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که واژه ی “نسوز” صرفا به معنای مقاومت کامل اجرهای نسوز در برابر آتش سوزی نیست، بلکه مقصود مواد معدنی موجود در ترکیبات آن می باشد.

با کاربرد آجرهای نسوز در معماری نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها و خانه ها می توانید این اطمینان را داشته باشید که بناهای ایجاد شده در دراز مدت، ماندگار مانده و هیچ گونه پوسیدگی و شکستگی در آن ها ایجاد نمی شود. در واقع انواع آجرهای نسوز با توجه به استانداردهای بین المللی تولید می شوند، که حاکی از استفاده از مواد معدنی و طبیعی، ثبات رنگ در برابر اشعه های آفتاب، مقاوم در برابر ضربه ها و خراشیدگی ها در دراز مدت می باشد.

[blockquote align=”none” author=”کارخانجات آجر”]. انواع آجر[/blockquote]

آجر بلوک هاي سقفي ،آجر تيغه ،آجر جوش ،آجر سفالي ،آجر فشاري ،آجر لعابي ،آجر ماسه آهکي ،آجر ماشيني ،آجر نسوز،آجر نسوز کف ،آجر نسوز نما آنتيک ،آجر نسوز نما پلاک ،آجر نسوز نما رستيک ،آجر نسوز نما صخره اي ،آجر نسوز رنگي ،آجر نما،آجر سراميک دکوراتيو ،آجر طرح هاي خاص ،آجر مجسمه و کتيبه ،آجر نما 10 سوراخ ،انواع آجر ،توليدکننده آجر ،مقاله آجر

کارخانجات آجر

گروه کارخانجات آجر توليد کننده انواع آجر سراميک دکوراتيو،آجر طرح هاي خاص ،آجر ماشيني ،آجر مجسمه و کتيبه ،آجر نسوز،آجر نسوز کف ،آجر نسوز نماي آنتيک ،آجر نسوز نما پلاک ،آجر نسوز نما رستيک ،آجر نسوز نما صخره اي ،آجر نما،توليدکننده آجر
کارخانه آجر نسوز نما

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه