بررسی آجر بدون لعاب

بررسی آجر بدون لعاب

بررسی آجر بدون لعاب

آجرها با توجه به جنس و ابعاد خود کاربردهای مختلفی در ساختمان دارند. برخی از کاربرد این نوع آجرها به عنوان کفپوش و دیوارپوش آجری و برخی دیگر برای دیوارکشی است. این محصول تنوع بالایی دارد و به همین علت گزینه های بسیاری پیش روی مشتریان قرار می دهد و آنها می توانند طبق سلیقه خود آجر مورد نظر را انتخاب نمایند.

آجرها با انواع ظاهرهای توپر، توخالی، متخلخل و سوراخ دار ساخته می شوند. آجر توپر مقاومت بالایی دارد و برای ساخت دیوارهای باربر مورد استفاده قرار می گیرد. آجر توخالی و سوراخ دار دارای سوراخ های بسیار زیادی هستند و آجر متخلخل دارای منفذ بوده و به روش پرسی تولید می شوند. آجرها از نظر کاربرد به انواع آجر نما، آجر مهندسی و آجر معمولی تقسیم می شوند.

آجر نما همانطور که از نامش پیداست در نماکاری ساختمان کاربرد دارد. طرز تهیه آجر دستی و یا ماشینی است. این نوع آجر بدون اندودکاری نصب می شود. آجر مهندسی با آجر معمولی باهم تفاوت دارند. ظاهر این آجر نیمه شفاف بوده و مقاومت آن به دلیل تراکم زیاد، بالا می باشد. تحمل بار زیاد از ویژگی های منحصر بفرد این نوع آجرها است. آجر معمولی نیز برای کارهای ساختمانی مصرف می شود و به شیوه ماشینی یا دستی تولید می گردد. جنس این مصالح پرکاربرد ممکن است از نوع لعابی، سفالی، نسوز، ماسه آهکی، فشاری و ماشینی باشد.

انواع آجر سنتی بدون لعاب

این نوع آجر که نام دیگرشان آجرهای خام پز و یا آجر بیسکویتی است، آجرهایی هستند مرحله آخر لعابکاری را نمی گذرانند.در واقع بعد از پختن آجرهای بدون لعاب در کوره ، لعابی بر روی آنها قرار نمی گیرد.

آجر چیست؟

 

کاربرد آجر سنتی بدون لعاب

بناهایی سنتی یکی از کاربردهای این نوع آجر می باشند.

 

 


آجر لعابدار

آجر لعابی

آجر بی لعاب

آجر انواع آجر مرجع آجر

بستن
مقایسه