آجر نما

آجر نما ،تفاوت آجر نما با آجر

آجر نما ،تفاوت آجر نما با آجر

آجر یکی از مصالح ساختمانی است که انواع مختلفی دارد. آجر نما یکی از انواع آجر است که برای ایجاد نمای زیبا در ساختمان ها و نمای داخلی خانه کاربرد دارد. در حاا حاضر با پیشرفت صنعت ساختمان سازی ، آجر معمولی در اسکلت سازه ها کمتر استفاده می شود.

آجرنما نسبت به آجر معمولی مزایا و تفاوت هایی دارد که در ادامه شرح داده می شود.

تفاوت آجر نما با آجر معمولی

روش تولید آجرنما به این شکل است ظاهری مناسب دارد و می توان از آن در نمای خارجی بنا و داخلی ساختمان استفاده کرد. علاوه بر آن این نوع آجر نیازی به روکش ندارد و بصورت دستی و یا ماشینی تولید می شود، ولی تولید آجر معمولی به شکلی است که فقط برای انجام کارهای عمومی در صنعت ساختمان سازی استفاده میشود.

از دیگر تفاوت های قابل توجهی که آجر نما با آجر دارد میزان ضخامت است. بیشتر آجرهای معمولی اصولاً ۳ تا ۴ اینچ ضخامت دارند، ولی آجر نما در حدود ۱ اینچ ضخامت دارد. همین ضخامت کم موجب سبکی و نصب آسان آن‌ می‌شود.

مزایای آجرنما

  • دارای تنوع رنگی و امکان انتخاب راحت و آزاد مشتری برای خرید آجرنما
  • بهره گیری از فناوری نانو در ساخت آجرنما برای بالابردن استحکام و مقاومت آن
  • رنگ‌های طبیعی و ماندگاری آجرنما، زیبایی نمای ساختمان را دوچندان می کند.
  • مقاوم، دوام و ماندگاری در برابر شرایط جوی مختلف مانند سرما، گرما ساختمان ها را تضمین می کند.
  • آجرنما قدرت جذب مصالح را به خود دارند به راحتی با نمای ساختمان پیوند می‌خورند.
  • نصب راحت و سریع آجرنما

افزایش روز افزون آجرنما در معماری امروزی

طراحی با آجر نما، در اصل دیدی مدرن به ساختی سنتی می باشد و در معماری‌ های ساختمان و استفاده از برجستگی و فرورفتگی به وسیله آن‌ها، می‌تواند بی‌نهایت طرح در اختیار شما بگذارد معماران می‌توانند به وسیله آن‌ها طرح‌های زیبایی را خلق کنند.

این نوع آجر دارای انواع مختلفی است که آجر نما هلندی (آجر دکوراتیو- آجر آنتیک) در معماری داخلی رواج بیشتری دارد.

معماران امروز برای احیای آجر در ساختمان ها به فکر طراحی الگوهای متفاوت آجرنما افتاده ند. این الگوها به صورت منظم و نامنظم چیده می‌شوند که آجر را از یک مصالح سنتی به یک مصالح نوین تبدیل کرده است. آجر نما این امکان را به طراح می‌دهد که با کاهش چشمگیر وزن پوسته‌ ی طرح هزاران هزار ایده‌ ی نوین و منحصر به فرد ایجاد می کند.
این روش ها می‌توانند با بیرون زدگی و یا چرخش در زوایای مختلف ایجاد شوند و یا در ساده‌ترین حالت ازاین نوع آجر در ضخامت‌های مختلف استفاده شود تا این اختلاف سطح باعث سایه اندازی در ساعات مختلف روز شود و جلوه‌ای خاصی به نمای ساختمان دهد.

بستن
مقایسه