رنگ های آجر نسوز

رنگ های آجر نسوز

رنگ های آجر نسوز

آجر نسوز دارای رنگ های مختلفی است که قدرت انتخاب مشتریان را زیاد میکند و هر نوع سلیقه ای را در خود جای می دهند.تنوع رنگ آجر نسوز این امکان را جهت هماهنگی با هر نوع رنگ در نمای ساختمان فراهم می کند و همین امر سبب محبوبیت آجر نسوز و استفاده گسترده از آن می شود.بنابراین یکی از مهمترین مزیت آجر نسوز نسبت به سایر نما ها رنگ بندی متنوع آن و افزایش قدرت انتخاب رنگ آجر نسوز در بین مشتریان است .

رنگ بندی در آجر نسوز بسیار ویژه و خاص است،به صورتی که نمی توان در هیچ گروه مجزایی آن را طبقه بندی نمود به عبارت دیگر تعداد کمی آجر را در یک نمای اجرا شده می توان یافت که کد رنگی یکسانی دارند.این طیف رنگی متفاوت موجب خاص بودن نماهای ساختمان هایی می شود که با آجر نسوز کار شده اند.

رنگ آجر نسوز توسط خود مالکین ساختمان ها انتخاب می شود و بنا به درخواست آن ها رنگ مورد نظر تولید یا آماده می شود و همانطور که می دانید رنگ آجر های نسوز طبیعی است که با کم و زیاد کردن مواد ترکیبی ایجاد می شود و هیچ نوع رنگ مصنوعی به آن ها اضافه نمی شود و همین امر سبب منحصر به فرد بودن این نوع آجر می شود .

رنگ های آجر نسوز ، عوامل دخیل در رنگ آجر نسوز

همانطور که گفتیم آجر نسوز دارای رنگ های طبیعی است که از خاک های معدنی و فرمولاسیون دقیق آن ها درست می شود و هیچ نوع رنگ های مصنوعی به آن ها اضافه نمی شود و در نتیجه بعد از سال ها استفاده تغییری نیز در رنگ آن ها ایجاد نمی شود و رنگ پریدگی یا تغییر رنگ بر اساس تابش خورشید یا تغییرات جوی و … در آن ها درست نمی شود و همین امر مشتریان را در استفاده از آجر نسوز مسسمم تر می نماید.

عوامل زیادی برای رنگی کردن آجر نسوز نقش دارند. از عواملی که موجب رنگ دار شدن آجر نسوز می شود نحوه ی چیدمان آجر نسوز در کوره پخت و نحوه ی رسانش حرارت و کنترل سطوحی که در تماس با آتش در درون کوره می باشد است.

آجر نسوز در رنگ های تیره و روشن ساخته می شود و خریداران بنا به سلیقه ی خود و با توجه نمای ساختمان و دیوار های آن ، تیره یا روشن بودن رنگ آجر نسوز را نشخص می کنند برای تیره شدن رنگ آجر نسوز ، آجر نسوز در درون کوره در نزدیک مرکز حرارت کوره قرار می گیرد و برای رنگ های روشن تر آجر از مرکز کوره دور تر قرار می گیرد بنابرین سیستم گرمایشی کوره در رنگ بندی آجر نسوز تاثیر می گذارد .

آجر نسوز کف فرش

 

از عوامل موثر دیگر در رنگ بندی آجر نسوز و افزایش گستره ی انتخاب رنگ آجر نسوز در میان مشتریان ، اکسید فلزاتی است که در فرمولاسیون مواد اولیه آجر نسوز می باشد وجود دارد . اکسید های آهن و آلومنیوم و سیلیس از مواردی می باشند که در رنگ آجر نسوز تاثیر می گذارند .

اهمیت انتخاب رنگ آجر نسوز

انتخاب رنگ ها و کاربرد رنگ مناسب در نمای داخلی و خارجی ساختمان تاثیر بسیار خوبی بر روح و روان انسان ها دارد و اولین چیزی که در نظاره ی یک ساختمان به چشم می آید نمای آن است.بنابراین انتخاب رنگ مناسب علاوه بر شور و نشاطی که به مالکین ساختمان می بخشد از بیرون نیز افراد بیننده را نیز محو خودمیکند و احساسات درونی مالکین را به آن ها انتقال میدهد.رنگ نما ظاهر بنا را به شکلی متفاوت به ببیننده القا می دهد و با انتخاب رنگ مناسب می توان محیطی پر انرژی ، جذاب و آرام بخش چه در محیط داخلی خانه و چه در محیط خارجی ایجاد نمود .

انتخاب آجر نسوز به عنوان نمای داخلی یا خارجی ساختمان ها سبب افزایش اهمیت انتخاب رنگ آجر نسوز می شود که با دکوراسیون داخلی یا خارجی ساختمان مطابقت داشته باشد .این نوع آجر در چهار کد رنگ اصلی ساخته می شود که شامل رنگ های اصلی چون شاموتی ، قرمز ، قهوه ای و مشکی است که تنالیته رنگ در هر کدام از این رنگ های اصلی دارای انواع مختلفی هستند و کد های رنگی متفاوتی را شامل میشوند برای مثال رنگ قهوه ای از قهوه ای روشن تا تیره در چندین طیف رنگی تولید می شود . بنابراین بعد از انتخاب رنگ آجر نسوز و در هنگام سفارش با مشخص کردن رنگ مورد نظر تنالیته رنگی مشابه یا با تفاوت بسیار اندک را می توان تهیه کرد.

تاثیر رنگ ها

تاثیرات روانی و فیزیکی استفاده از رنگ ها مختلف در انسان ها بسیار زیاد است و آجر نسوز با طیف های رنگی مختلف این امکان را برای همه فراهم می سازد تا محیطی شاد و آرامش بخش را برای خود و یا شهر خود فراهم نماید. انتخاب رنگ آجر نسوز برای نمای ساختمان می تواند شامل ترکیب طیف های مختلف رنگی از قبیل روشن و تیره که در اصل از یک طیف رنگی می باشند نمای متفاوت و جذابی را ایجاد نماید . رنگ های این نوع آجر  با همدیگر ترکیب و همخوانی دارند و در نتیجه کاربرد رنگ ها متنوع در نمای یک ساختمان می تواند موجب ایجاد نمایی متفاوت و متناسب با سلیقه ی خود مالکین شود .

روش انتخاب رنگ آجر نسوز

انتخاب رنگ این نوع آجر برای نمای داخلی و خارجی ساختمان گزینه ی مهمی است که باید با نوع طراحی مطابقت داشته باشد.طراحی کلاسیک ، طراحی مدرن و طراحی گرم و طراحی خلاقانه هر کدام نیازمند کاربرد طیف رنگی ممختلفی هستند.به عنوان مثال در طراحی کلاسیک رنگ های مات و درخشنده به کار برده می شود و در طراحی مدرن رنگ های سرزنده تر که معمولا درخشندگی بالایی دارند به کار برده می شود.بنابراین باید انتخاب رنگ آجر نسوز با توجه به نوع طراحی نوع سلیقه و شکل ساختمان ( سنتی ، مدرن ، ویلایی و … ) انجام شود تا احساس رضایت بخشی را به مالکان ارائه دهد.

بستن
مقایسه