آجر نسوز یکی از انواع آجر نما به شمار می آید این آجر از خاک نسوز و خاک چینی تهیه شده است و در درجه حرارت بسیار بالا تولید می شود. همچنین این آجر در برابر دماهای بالا توان تحمل بسیار زیادی دارد و از ساختار مولکولی منظم و بسیار مستحکمی برخوردار است . آجر نسوز نما به دلیل تنوع رنگ و زیبایی خاص خود در نمای داخلی و خارجی ساختمان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. به علاوه این آجر به دلیل نقش عایق برودتی و حرارتی که دارد نه تنها از هدر رفتن انرژی به جود آمده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی جلوگیری نمی کند بلکه بر اساس رنگ و جنس و میزان سطحی که دارد باعث جذب انرژی خورشیدی و گرم شدن ساختمان می شود و عکس همین عملکرد را در فصل تابستان به دنبال دارد و باعث دفع و انعکاس گرما و خنک شدن ساختمان می شود.


نحوه ی صحیح اجری آجر نسوز در نمای ساختمان

آجر نسوز نما در عین ظرافت از استحکام و دوارم بالایی برخوردار است که در نتیجه برای کار نماسازی هرچه ظرافت و دقت بیشتیر به کار رود جذابیت کار را دوچندان بالامی برد.
پس بهتر است برای این کار از نصاب های ماهر و کارآزموده و مسلط به نحوه ی نصب و بندکشی آجر نسوز بهره برد.
قبل از اجرا باید طراحی دقیق و درستی از نما فراهم شود. در اجرای آجر کاری نما باید از ملات مرغوب استفاده نمود چرا که درصد بالایی از علل شوره زدن آجر نسوز استفاده از ملات بی کیفیت در پشت کار است.در پایان کار به هیچ عنوان استفاده از انواع رزین و روغن جلا بر روی آجرهای نسوز نما توصیه نمی شود چرا که پس از یک سال شروع به تغییر رنگ و پوسته شدن می کند. بهتر است پس از اجرا بندکشی از پوشش نانو ضد آب آجر برای محافظت از آن مورد استفاده قرار گیرد.
به طور کلی باید گفت که آجر نسوز از پرکاربرد ترین آجرها برای نمای ساختمان می باشد و اکثر نماهایی که در اطراف خود مشاهده می کنید از این آجر بهره گرفته اند.
البته همانطور که اشاره شد هرچه قدر هم که کیفیت یک آجر خوب باشد اما اگر به درستی اجرا نشود می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد و از کیفیت آجر ما آن طور که باید دیده نخواهد شد.
پس قبل از اجرای نما حتماً از مهارت افرادی که برای این کار انتخاب کرده اید اطمینان حاصل کنید.

[blockquote align=”none” author=”اتواع آجر”]کارخانه هاي توليد آجر ايران[/blockquote]

آجر بلوک هاي سقفي ،آجر تيغه ،آجر جوش ،آجر سفالي ،آجر فشاري ،آجر لعابي ،آجر ماسه آهکي ،آجر ماشيني ،آجر نسوز،آجر نسوز کف ،آجر نسوز نما آنتيک ،آجر نسوز نما پلاک ،آجر نسوز نما رستيک ،آجر نسوز نما صخره اي ،آجر نسوز رنگي ،آجر نما،آجر سراميک دکوراتيو ،آجر طرح هاي خاص ،آجر مجسمه و کتيبه ،آجر نما 10 سوراخ ،انواع آجر ،توليدکننده آجر ،مقاله آجر

کارخانه هاي توليد آجر ايران

گروه کارخانجات آجر توليد کننده انواع آجر سراميک دکوراتيو،آجر طرح هاي خاص ،آجر ماشيني ،آجر مجسمه و کتيبه ،آجر نسوز،آجر نسوز کف ،آجر نسوز نماي آنتيک ،آجر نسوز نما پلاک ،آجر نسوز نمارستيک ،آجر نسوز نما صخره اي ،آجر نما،توليدکننده آجرکارخانه آجر نسوز نما

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه