مطالبی برای آجر رستیک

مطالبی برای آجر رستیک

مطالبی برای آجر رستیک

آجر رستیک چیست؟

آجر رستیک نوعی از آجر است که روی سطح آن دارای خلل و فرج است.آجر رستیک از متریال‌هایی است که در طراحی داخلی و خارجی یک بنا، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این آجر از مصالحی است که با روی کار آمدن سبک قدیمی روستیک که مجددا محبوبیت یافته است، متداول شده است.

واژه رستیک به معنای کاربرد مصالحی ازجمله چوب و آجر وانواع سنگ های ساختمانی و .. است .آجر های رستیک نمایی چون شبیه صخره دارند و مانند تکه ای از طبیعت هستند.در نماهای کارشده با آجر حالت نامنظم و یکنواخت که ایجاد شده باعث جذابیت بیشتر نمای ساختمان می گردد.

آجر رستیک در دونوع آجر سنتی و صنعتی در بازار موجود می باشند.در اصل رستیک شدن آجر ، توسط دستگاه های خاصی انجام می شود.این دستگاه خلل و فرج هایی بر روی آجر ایجاد می کند.

در حالت صنعتی این عملیات بیشتر بر روی آجر های نسوز اعمال می گردد و دلیل آن استقامت این نوع آجر ها در برابر دستگا های رستیک است.

ابعاد آجر رستیک متفاوت می باشد و ابعاد های متفاوتی را شامل می شود.از جمله ابعاد آجر رستیک نما ۲.۵*۳۱*۷ و ۲.۵*۲۶*۵.۵ و 10*10*2.5 را می توان اشاره نمود.

آجر رستیک:

  • ویژگی های آجر رستیک
  • ضد رطوبت
  • مقاوم در برار حرارت
  • ضد شوره
  • زیبا
  • رنگ‌ها و سایزهای مختلف

تفاوت عمده آجر رستیک با دیگر آجرها، شکل ظاهری و بافت آن است. در بیشتر آجرها، سطح آجر را صیقل و اصولا با روغن مخصوص پوشش می‌دهند، تا مقاومت و زیبایی آن را بالا برود ، اما در این آجرها سطح را صیقل نمی‌دهند و همان بافت خشن و طبیعی خود را دارد.

‌دلیل آن، این است که در این سبک کمتر به طبیعت دست‌درازی می‌شود و باید تمام ویژگی‌‌های طبیعی خود را حفظ کند.

این بافت خشن، دلیل بر این نیست ک این نوع آجرها طبیعتا ذاتی خشن دارند بلکه می‌توانند گرما و زیبایی خاصی به محیط اضافه کنند و صمیمت فضا را نیز بیشتر کنند.

آجرهای رستیک از لحاظ ظاهری، بسیار نزدیک به سنگ هستند و در کیفیت نیز به‌دلیل این که روغن محافظ نمی‌خورند، در هنگام پخت و مراحل شیمیایی از مصالح بسیار با کیفیت و با قدرت بالایی در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.

البته باید گفت با وجود رنگ‌‌های متنوعی که آجر رستیک دارد، کمتر در ساخت آن از رنگ‌های مصنوعی استفاده می‌شود و سعی بر این است که با افزایش و یا کاهش میزان حرارت، در هنگام پخت و یا مدت پخت، رنگ‌ آن‌ها را تغییر داد

بستن
مقایسه