مطالبی برای آجر لفتون 10 سوراخه ی 5 سانتی

مطالبی برای آجر لفتون 10 سوراخه ی 5 سانتی

مطالبی برای آجر لفتون 10 سوراخه ی 5 سانتی

آجر لفتون چیست ؟

آجر لفتون یکی از انواع آجرهایی است که در ساختمان سازی کاربرد دارد. لفتون، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اصفهان است. این نوع آجر برای نخستین بار در روستای لفتون تولید شد و نام آن از زادگاهش گرفته شده است اما امروزه در شهرهای مختلف استان اصفهان و استان‌هایی مثل یزد تولید می‌شود.

این آجر در دو نوع زرد و قرمز تولید می شود و مورد استفاده ی سایز های بزرگ در دیوار چینی محوطه ها، حصارباغ ها و ویلاها، سوله ها و حیاط منازل به کار می رود. وسایز کوچک در چیدن دیوار اتاق ها، تراس ها، درپوش حمام و دستشویی و زدن سقف به کمک تیرآهن مورد استفاده قرار می گیرد.

آجر لفتون ده سوراخ 5 سانتی چیست؟

آجر لفتون ده سوراخه 5سانتی که با نام های آجر لفتون ، آجرنما لفتون ، آجر زبره ، آجرنما زبره ،  آجر نما سوراخدار ، آجر سوراخدار و آجر نما سوله سازی در بازار شناخته شده است به صورت دوکاربرده استفاده میگردد و این موضوع به معنای آن لست که هم میتوان با آن دیوار های حایل و غیر حایل را درست کرد و علاوه برآن پس از مراحل ایجاد دیوار و بند کشی نیازی به ایجاد نمای مجدد نمیباشد .

آجر لفتون 10 سوراخه در انواع مختلف 5 ، 5-5 ، 4 ، 6-5 و 7 سانتی متری ساخته و در رنگبندی های چون زرد و قرمز به صورت سه طرف نما یا چهار طرف نما ساخته ودربازار عرضه میشود.

کاربرد آجر نما زرد 10 سوراخ

کاربرد آجر نما زرد 10 سوراخ بیشتر برای نما و دیوار سالن ها و سوله ها و ساختمان های صنعتی است .

دلیل وجود سوراخ درآجر نما زرد 10 سوراخ

دلیل وجود این سوراخ ها در آجر این است که در هنگام دیوار چینی ملات به طور عمودی در آجر نفوذ کند و استحکام دیوار را افزایش یابد.سوراخ های موجود در آجر نما زرد 10 سوراخ باعث قفل شدن میلگرد در آجر می شود که برای مقاومت در برابر زلزله حائز اهمیت است.

بستن
مقایسه